Translate

niedziela, 30 czerwca 2013

Jak zrobić 'frappe' ?

Przedstawiam wam coś całkiem dobrego na śniadanie czy lunch na tę ciepłą porę roku - frappe. Jest to po prostu kawa mrożona z bitą śmietaną :3.
Too zaczynamy ;) 

Rzeczy, które potrzebujesz : 

  • wysoka szklanka
  • 1/3 szklanki mleka
  • 1 szklanka lodu
  • 1-2 łyżeczki cukru
  • 2 łyżki lodów waniliowych
  • 2/3 szklanki mocnej kawy
  • bita śmietana i cynamon (można, nie trzeba)



  1. Zaparz 2/3 szklanki mocnej kawy
  2. Do ciepłej kawy dodaj cukier i wymieszaj, aby się ropuścił
  3. Dolej 1/3 szklanki mleka i pomieszaj
  4. Do blendera wrzuć 1/2 szklanki lodu i wcześniej przygotowaną kawę
  5. Miksuj dopóki lód się nie rozpuści, na przemian włączając i wyłączając blender
  6. Dodaj lody waniliowe. Ustaw blender na średnie obroty i pozostaw na chwilę
  7. Gdy całość będzie już rozdrobniona dodaj do niej pozostałe 1/2 szklanki lodu
  8. Miksuj dopóki nie uzyskasz gładkiego napoju bez drobinek lodu
  9. Przygotowaną kawę wlej do wysokiej szklanki i od razu serwuj. Możesz przyozdobić kawę bitą śmietaną i szczyptą cynamonu lub wiórek czekoladowych

I smacznego :3



sobota, 29 czerwca 2013

WAKACJE

W KOŃCU SĄ WAKACJE!
Bardzo się z tego powodu cieszymy prawda ? 
Pierwszy wakacyjny poranek :3. O której wstaliście ? Ja o dziwo o 8 się obudziłam ;o. 
Plany ? Oczywiście bawić się i jeszcze raz bawić! Ale oczywiście z nie naruszaniem prawa :D. Popadajcie w miłość, zaprzyjaźniajcie się z ludźmi, opalajcie się, jedźcie zagranicę, na plaże! Nie zapomnijcie o kremie do opalania oraz czapce ;). 

Teraz trochę muzyki :D - oto nuty ode mnie na te dni. :3























WYKORZYSTAJCIE DOBRZE TEN WOLNY CZAS !! :)

niedziela, 2 czerwca 2013

Cytaty z obrazkami 2

"Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy"




"Gdziekolwiek się znajdujesz, twój świat tworzą twoi przyjaciele"
(9 czerwca - Dzień Przyjaźni , nie zapomnijmy i spędźmy go z przyjacielem ;3)




"Samotność łączy tych, których zbiorowisko rozdziela"



"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać, móc się radować"



"Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach"


"Najpiękniejszy uśmiech ma ten, kto wiele wycierpiał"



"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze zrozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"



"Bo miłość sądzi sercem, nie oczyma"



"Młodość jest jak przedmowa do książki; czasem książka co innego zawiera, nie to, co obiecywała przedmowa"