Translate

niedziela, 26 stycznia 2014

Tumblr

Ten blog nie ma trochę sensu już dla mnie..
Sztucznie to wygląda wszystko.
Jeśli ktokolwiek chciałby to może mnie odwiedzać tutaj:


Zapraszam :)
Może jeszcze czasami będę tu wpadać. 
Może.
Na razie nie ma humoru takie coś. 
Pozdrawiam i życzę dobrego życia :)


sobota, 14 grudnia 2013

Wow

Trochę mnie tutaj nie było .... 
Zapomniałam troszkę o tym blogu ale teraz postaram się pisać przynajmniej co tydzień, ponieważ szkoła. 
Na szczęście nie zawitałam w sierpniu na poprawce z geografii i mam nadzieje że dobrze spędziliście te wakacje. 
Taaak... Mam tempo XDD
Ale cóż.
Jeszcze 10 dni i święta *o* . Cieszymy się prawda ? ^^ 
A wiecie że w każdym kraju są inaczej święta obchodzone? 

W Polsce - wiadomo. Choinka, Wigilia, pierwsza gwiazdka, prezenty, pasterka, pierwsze święto, drugie święto .

We Włoszech na przykład - rodziny zbierają się w restauracjach i tam wspólnie jadają kolację, i zamiast choinka mają tam szopkę *u*. 

W Stanach Zjednoczonych - przygotowania do świąt zaczynają się dzień po dniu Dziękczynienia . Wtedy wszyscy idą do sklepów kupić prezenty za niższe ceny. 

W Niemczech - domy są ustrojone już miesiąc wcześniej. Dla Niemców jest to najważniejsze święto rodzinne w roku. W Niemczech święta nie zaczynają się 24 grudnia jak w Polsce. Zaczynają się dopiero 25. 24 grudnia jest to jeszcze dzień ostatnich przygotowań. Nie ma w niemieckich kościołach tradycyjnej pasterki.

Wszędzie Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i dla rodziny. Spędźcie go w rodzinnym gronie. 
Życzenia to ja złoże jak już nadejdzie ten piękny dzień. Teraz to była przedmowa XD 

niedziela, 30 czerwca 2013

Jak zrobić 'frappe' ?

Przedstawiam wam coś całkiem dobrego na śniadanie czy lunch na tę ciepłą porę roku - frappe. Jest to po prostu kawa mrożona z bitą śmietaną :3.
Too zaczynamy ;) 

Rzeczy, które potrzebujesz : 

  • wysoka szklanka
  • 1/3 szklanki mleka
  • 1 szklanka lodu
  • 1-2 łyżeczki cukru
  • 2 łyżki lodów waniliowych
  • 2/3 szklanki mocnej kawy
  • bita śmietana i cynamon (można, nie trzeba)



  1. Zaparz 2/3 szklanki mocnej kawy
  2. Do ciepłej kawy dodaj cukier i wymieszaj, aby się ropuścił
  3. Dolej 1/3 szklanki mleka i pomieszaj
  4. Do blendera wrzuć 1/2 szklanki lodu i wcześniej przygotowaną kawę
  5. Miksuj dopóki lód się nie rozpuści, na przemian włączając i wyłączając blender
  6. Dodaj lody waniliowe. Ustaw blender na średnie obroty i pozostaw na chwilę
  7. Gdy całość będzie już rozdrobniona dodaj do niej pozostałe 1/2 szklanki lodu
  8. Miksuj dopóki nie uzyskasz gładkiego napoju bez drobinek lodu
  9. Przygotowaną kawę wlej do wysokiej szklanki i od razu serwuj. Możesz przyozdobić kawę bitą śmietaną i szczyptą cynamonu lub wiórek czekoladowych

I smacznego :3



sobota, 29 czerwca 2013

WAKACJE

W KOŃCU SĄ WAKACJE!
Bardzo się z tego powodu cieszymy prawda ? 
Pierwszy wakacyjny poranek :3. O której wstaliście ? Ja o dziwo o 8 się obudziłam ;o. 
Plany ? Oczywiście bawić się i jeszcze raz bawić! Ale oczywiście z nie naruszaniem prawa :D. Popadajcie w miłość, zaprzyjaźniajcie się z ludźmi, opalajcie się, jedźcie zagranicę, na plaże! Nie zapomnijcie o kremie do opalania oraz czapce ;). 

Teraz trochę muzyki :D - oto nuty ode mnie na te dni. :3























WYKORZYSTAJCIE DOBRZE TEN WOLNY CZAS !! :)

niedziela, 2 czerwca 2013

Cytaty z obrazkami 2

"Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy"




"Gdziekolwiek się znajdujesz, twój świat tworzą twoi przyjaciele"
(9 czerwca - Dzień Przyjaźni , nie zapomnijmy i spędźmy go z przyjacielem ;3)




"Samotność łączy tych, których zbiorowisko rozdziela"



"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać, móc się radować"



"Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach"


"Najpiękniejszy uśmiech ma ten, kto wiele wycierpiał"



"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze zrozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"



"Bo miłość sądzi sercem, nie oczyma"



"Młodość jest jak przedmowa do książki; czasem książka co innego zawiera, nie to, co obiecywała przedmowa"

środa, 22 maja 2013

Z życia Wampirka

Jestem prawdziwa  szczesciara. .. zwlaszcza dzisiaj -_-
gralam na wf w piłkę ręczna jako bramkarz i poswiecilam swoje kolano i dłoń dla drużyny, _, nie moge tymi częściami ciała wgl  ruszać a zwlaszcza reka.  na drugiej godzinie wf gralysmy  w siatkówkę i moj ostatni serw  świadczył o tym czy wygramy  czy przegramy  i oczywiscie musiałam to spierdolic.  jako ze w klasie mam fanatyczke sportu i zwycięstwa zaczęto mnie dzgac a ja skulona juz zachaczylam o drzwi i wallam sie w skron  o klamke i wszyscy w śmiech w szatni ze mnie -_- idioci.  nie cierpie  tej klasy a przy okazji bede miala jutro limo ,_,

niedziela, 19 maja 2013

Grazie mile !


Ciao ! :D 
Grazie mille a tutte persone che sono da me :3 
Presto partono per l'italia. *,*Non wedo l'ora. Valutazionedel miglioramento ma ancora andare a scuola nel mese di agosto. Cazzo di geografia -,-.
---------------------------------------------------------------------------------
Uczę się włoskiego więc to będę troszku wykorzystywać skoro przez miesiąc będę tak jakby mieszkać we Włoszech :3. Ale z leksza jestem podenerwowana najbliższą wywiadówką. Będę musiała iść w sierpniu na poprawkę -,-. I to nie tylko ja ale 17 osób z mojej klasy. No czy to jest wgl normalne i realne?!?