Translate

niedziela, 30 czerwca 2013

Jak zrobić 'frappe' ?

Przedstawiam wam coś całkiem dobrego na śniadanie czy lunch na tę ciepłą porę roku - frappe. Jest to po prostu kawa mrożona z bitą śmietaną :3.
Too zaczynamy ;) 

Rzeczy, które potrzebujesz : 

  • wysoka szklanka
  • 1/3 szklanki mleka
  • 1 szklanka lodu
  • 1-2 łyżeczki cukru
  • 2 łyżki lodów waniliowych
  • 2/3 szklanki mocnej kawy
  • bita śmietana i cynamon (można, nie trzeba)



  1. Zaparz 2/3 szklanki mocnej kawy
  2. Do ciepłej kawy dodaj cukier i wymieszaj, aby się ropuścił
  3. Dolej 1/3 szklanki mleka i pomieszaj
  4. Do blendera wrzuć 1/2 szklanki lodu i wcześniej przygotowaną kawę
  5. Miksuj dopóki lód się nie rozpuści, na przemian włączając i wyłączając blender
  6. Dodaj lody waniliowe. Ustaw blender na średnie obroty i pozostaw na chwilę
  7. Gdy całość będzie już rozdrobniona dodaj do niej pozostałe 1/2 szklanki lodu
  8. Miksuj dopóki nie uzyskasz gładkiego napoju bez drobinek lodu
  9. Przygotowaną kawę wlej do wysokiej szklanki i od razu serwuj. Możesz przyozdobić kawę bitą śmietaną i szczyptą cynamonu lub wiórek czekoladowych

I smacznego :3



Brak komentarzy: