Too zaczynamy ;)
Rzeczy, które potrzebujesz :
- wysoka szklanka
- 1/3 szklanki mleka
- 1 szklanka lodu
- 1-2 łyżeczki cukru
- 2 łyżki lodów waniliowych
- 2/3 szklanki mocnej kawy
- bita śmietana i cynamon (można, nie trzeba)
- Zaparz 2/3 szklanki mocnej kawy
- Do ciepłej kawy dodaj cukier i wymieszaj, aby się ropuścił
- Dolej 1/3 szklanki mleka i pomieszaj
- Do blendera wrzuć 1/2 szklanki lodu i wcześniej przygotowaną kawę
- Miksuj dopóki lód się nie rozpuści, na przemian włączając i wyłączając blender
- Dodaj lody waniliowe. Ustaw blender na średnie obroty i pozostaw na chwilę
- Gdy całość będzie już rozdrobniona dodaj do niej pozostałe 1/2 szklanki lodu
- Miksuj dopóki nie uzyskasz gładkiego napoju bez drobinek lodu
- Przygotowaną kawę wlej do wysokiej szklanki i od razu serwuj. Możesz przyozdobić kawę bitą śmietaną i szczyptą cynamonu lub wiórek czekoladowych
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz