Translate

sobota, 14 grudnia 2013

Wow

Trochę mnie tutaj nie było .... 
Zapomniałam troszkę o tym blogu ale teraz postaram się pisać przynajmniej co tydzień, ponieważ szkoła. 
Na szczęście nie zawitałam w sierpniu na poprawce z geografii i mam nadzieje że dobrze spędziliście te wakacje. 
Taaak... Mam tempo XDD
Ale cóż.
Jeszcze 10 dni i święta *o* . Cieszymy się prawda ? ^^ 
A wiecie że w każdym kraju są inaczej święta obchodzone? 

W Polsce - wiadomo. Choinka, Wigilia, pierwsza gwiazdka, prezenty, pasterka, pierwsze święto, drugie święto .

We Włoszech na przykład - rodziny zbierają się w restauracjach i tam wspólnie jadają kolację, i zamiast choinka mają tam szopkę *u*. 

W Stanach Zjednoczonych - przygotowania do świąt zaczynają się dzień po dniu Dziękczynienia . Wtedy wszyscy idą do sklepów kupić prezenty za niższe ceny. 

W Niemczech - domy są ustrojone już miesiąc wcześniej. Dla Niemców jest to najważniejsze święto rodzinne w roku. W Niemczech święta nie zaczynają się 24 grudnia jak w Polsce. Zaczynają się dopiero 25. 24 grudnia jest to jeszcze dzień ostatnich przygotowań. Nie ma w niemieckich kościołach tradycyjnej pasterki.

Wszędzie Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i dla rodziny. Spędźcie go w rodzinnym gronie. 
Życzenia to ja złoże jak już nadejdzie ten piękny dzień. Teraz to była przedmowa XD 

niedziela, 30 czerwca 2013

Jak zrobić 'frappe' ?

Przedstawiam wam coś całkiem dobrego na śniadanie czy lunch na tę ciepłą porę roku - frappe. Jest to po prostu kawa mrożona z bitą śmietaną :3.
Too zaczynamy ;) 

Rzeczy, które potrzebujesz : 

  • wysoka szklanka
  • 1/3 szklanki mleka
  • 1 szklanka lodu
  • 1-2 łyżeczki cukru
  • 2 łyżki lodów waniliowych
  • 2/3 szklanki mocnej kawy
  • bita śmietana i cynamon (można, nie trzeba)



  1. Zaparz 2/3 szklanki mocnej kawy
  2. Do ciepłej kawy dodaj cukier i wymieszaj, aby się ropuścił
  3. Dolej 1/3 szklanki mleka i pomieszaj
  4. Do blendera wrzuć 1/2 szklanki lodu i wcześniej przygotowaną kawę
  5. Miksuj dopóki lód się nie rozpuści, na przemian włączając i wyłączając blender
  6. Dodaj lody waniliowe. Ustaw blender na średnie obroty i pozostaw na chwilę
  7. Gdy całość będzie już rozdrobniona dodaj do niej pozostałe 1/2 szklanki lodu
  8. Miksuj dopóki nie uzyskasz gładkiego napoju bez drobinek lodu
  9. Przygotowaną kawę wlej do wysokiej szklanki i od razu serwuj. Możesz przyozdobić kawę bitą śmietaną i szczyptą cynamonu lub wiórek czekoladowych

I smacznego :3



sobota, 29 czerwca 2013

WAKACJE

W KOŃCU SĄ WAKACJE!
Bardzo się z tego powodu cieszymy prawda ? 
Pierwszy wakacyjny poranek :3. O której wstaliście ? Ja o dziwo o 8 się obudziłam ;o. 
Plany ? Oczywiście bawić się i jeszcze raz bawić! Ale oczywiście z nie naruszaniem prawa :D. Popadajcie w miłość, zaprzyjaźniajcie się z ludźmi, opalajcie się, jedźcie zagranicę, na plaże! Nie zapomnijcie o kremie do opalania oraz czapce ;). 

Teraz trochę muzyki :D - oto nuty ode mnie na te dni. :3























WYKORZYSTAJCIE DOBRZE TEN WOLNY CZAS !! :)

niedziela, 2 czerwca 2013

Cytaty z obrazkami 2

"Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy"




"Gdziekolwiek się znajdujesz, twój świat tworzą twoi przyjaciele"
(9 czerwca - Dzień Przyjaźni , nie zapomnijmy i spędźmy go z przyjacielem ;3)




"Samotność łączy tych, których zbiorowisko rozdziela"



"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać, móc się radować"



"Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach"


"Najpiękniejszy uśmiech ma ten, kto wiele wycierpiał"



"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze zrozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"



"Bo miłość sądzi sercem, nie oczyma"



"Młodość jest jak przedmowa do książki; czasem książka co innego zawiera, nie to, co obiecywała przedmowa"

środa, 22 maja 2013

Z życia Wampirka

Jestem prawdziwa  szczesciara. .. zwlaszcza dzisiaj -_-
gralam na wf w piłkę ręczna jako bramkarz i poswiecilam swoje kolano i dłoń dla drużyny, _, nie moge tymi częściami ciała wgl  ruszać a zwlaszcza reka.  na drugiej godzinie wf gralysmy  w siatkówkę i moj ostatni serw  świadczył o tym czy wygramy  czy przegramy  i oczywiscie musiałam to spierdolic.  jako ze w klasie mam fanatyczke sportu i zwycięstwa zaczęto mnie dzgac a ja skulona juz zachaczylam o drzwi i wallam sie w skron  o klamke i wszyscy w śmiech w szatni ze mnie -_- idioci.  nie cierpie  tej klasy a przy okazji bede miala jutro limo ,_,

niedziela, 19 maja 2013

Grazie mile !


Ciao ! :D 
Grazie mille a tutte persone che sono da me :3 
Presto partono per l'italia. *,*Non wedo l'ora. Valutazionedel miglioramento ma ancora andare a scuola nel mese di agosto. Cazzo di geografia -,-.
---------------------------------------------------------------------------------
Uczę się włoskiego więc to będę troszku wykorzystywać skoro przez miesiąc będę tak jakby mieszkać we Włoszech :3. Ale z leksza jestem podenerwowana najbliższą wywiadówką. Będę musiała iść w sierpniu na poprawkę -,-. I to nie tylko ja ale 17 osób z mojej klasy. No czy to jest wgl normalne i realne?!? 

czwartek, 9 maja 2013

Again

Zawieszam bloga (tak wiem.. znowu) do 11 czerwca mniej więcej. Muszę poprawić oceny, a zwłaszcza geografie i podciągnąć kilka innych na co najmniej 4 aby móc znowu tańczyć. Przepraszam i do za miesiąc xd ;3

niedziela, 5 maja 2013

6 weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Jest to zestaw ćwiczeń mających wzmocnić mięśnie brzucha i wykształcić ich rzeźbę. Sześć aerobicznych ćwiczeń fitness pomaga w krótkim czasie osiągnąć maksymalne rezultaty.A6W pomaga spalać zalegającą tkankę tłuszczową a także w widoczny sposób kształtować mięśnie. Program nadaje się dla osób, którym zależy na wyrzeźbieniu brzucha, lecz także dla tych, którzy chcą pozbyć się „oponki” i zbędnych kilogramów. Dzięki Aerobicznej 6 Weidera możemy uzyskać wygląd brzucha, o jakim od zawsze marzyliśmy. Profesjonalnie opracowany trening nastawiony jest na uzyskanie maksymalnych rezultatów w krótkim odstępie czasu


Ćwiczenia

Jak sama nazwa wskazuje, ćwiczeń tych jest sześć. Trzeba wykonywać poszczególne elementy treningu bez przerw na rozluźnienie mięśni. Najbardziej istotne jest to, aby zatrzymać dany ruch na trzy sekundy w momencie największego naprężenia mięśni brzucha. Należy także pamiętać, że wszystkie z ćwiczeń powinno się wykonywać na płaskim podłożu. Dla wygody, możemy położyć się na dywanie, ręczniku lub specjalnej macie.

  Połóż się na plecach z rękami wzdłuż tułowia. Unieś jedną nogę i barki bez odrywania tułowia od podłoża, napinając brzuch i osiągając w szczytowej fazie ruchu kąty 90 stopni w kolanie i biodrze. Wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy, utrzymując cały czas napięcie mięśni, a potem zmień nogi.


 Podobnie jak w ćwiczeniu pierwszym, ale unosisz obie nogi jednocześnie. Pamiętaj o zachowaniu odpowiednich kątów ugięcia nóg i uniesieniu barków. Możesz złapać dłońmi za kolana, ale nie podtrzymuj nimi pozycji. Napnij maksymalnie mięśnie i wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy.



Wykonujesz ćwiczenie nr 1, ale tym razem dłonie trzymasz splecione na karku. Staraj się nie ciągnąć karku rękoma. Utrzymaj maksymalne napięcie mięśni brzucha w końcowej fazie ćwiczenia przez 3 sekundy.





 Teraz wykonujesz ćwiczenie nr 2, ale też z obiema dłońmi splecionymi na karku. W końcowej fazie napnij mocno mięśnie i wytrzymaj 3 sekundy.






  Połóż się na plecach, spleć dłonie na karku i unieś barki, mocno napinając brzuch. W tej pozycji rób bardzo powoli nożyce pionowe, wykonując uniesionymi do góry nogami ruch przypominający pedałowanie na rowerze. Wykonaj ok. 15 powtórzeń.



 Połóż się na plecach. Unieś jednocześnie wyprostowane nogi i barki, mocno napinając brzuch. Wytrzymaj w tej pozycji przez 3 sekundy.








 Harmonogram 

Jeśli chcemy osiągnąć maksymalny efekt w postaci pięknie wyrzeźbionego brzucha, ćwiczenia musimy wykonywać przez pewien czas, który, w zależności od wybranej opcji, wynosi 6 lub 7 tygodni. Nie należy przerywać ćwiczeń na więcej niż jeden dzień. Najlepsze rezultaty zagwarantuje nam więc konsekwencja i systematyczność.

Wariant I A6W
 Jest to wersja treningu trwająca 6 tygodni (42 dni), która nie przewiduje dnia przerwy od ćwiczeń:


 Wariant II A6W
Ta wersja treningu trwa 7 tygodni, czyli 49 dni. Wariant obejmuje jeden dzień przerwy ostatniego dnia ćwiczeń:




 Cykl – powtórzenie każdego ćwiczenia jednego po drugim po jeden raz. Ilość cykli oznacza więc, ile razy, bez wykonywania przerwy, trzeba kontynuować dane powtórzenia.

 Seria – to wszystkie cykle, jakie należy wykonać danego dnia, przy czym nie ma potrzeby wykonywania ich bezpośrednio po sobie. Między poszczególnymi seriami trzeba odpocząć co najmniej 3 minuty. Do kolejnej serii możemy podejść nawet po godzinie, w zależności, jak nam pasuje.

sobota, 4 maja 2013

Zapowiedz

No witam. 
Przepraszam ze nie dodawalam postow ale nie mialam dostepu do internetu. Dzisiaj dopiero moglam wejsc ale tez tylko na chwile. Jutro albo w poniedzialek dodam wpis o 6 weidera. No to pa ;3

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Cytaty z obrazkami itp.


''Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko"
                                                    
                                                   



"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"






"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
(I to jest moja definicja przyjaźni.  <3)





"Uważaj czego pragniesz. Możesz to otrzymać"





"Vivi la viva"
tłum. "Żyj życiem"
Lepiej to brzmi po włosku ;>



Niedługo część kolejna ale jak na razie koniec bo laptop zaczyna się ciąć ;o.





Powrót ;>

No witam <3 
Wracam po długim czasie i przepraszam. Oceny poprawione także jest super ^^ !
Chociaż smuci mnie trochę to, że nic nikt nie komentuje to nadal będę starała się pisać. Z tego co widziałam w moim gronie odbiorców mam także kilka wyświetleń w innych krajach. A dokładniej w Niemczech oraz Rosji. Cieszy mnie to bardzo :). Ostatnio robiłam o tych krajach projekt.  No to jak to się mówi...
Reaktywacja ? :D

wtorek, 9 kwietnia 2013

...

Przepraszam ale przez jakiś czas <dokładniej chyba 2 tygodnie> nie będę pisać na tym blogu. Trzeba oceny poprawiać :x. Inaczej mówiąc blog zostaje zawieszony na trochę. No chyba że się znajdzie jakaś wspólniczka, ale raczej w to wątpie. ;C

niedziela, 7 kwietnia 2013

Informacja.

Byłabym wdzięczna jakbyście komentowali moje posty bo chcę wiedzieć czy w ogóle ktoś to czyta. Mam wielką nadzieję że tak. A! I jeszcze... W komentarzach możecie mi pisać o czym byście chcieli posty. Bo mam dużo pomysłów ale nie wiem czy się wam podobają, więc chcę znać waszą opinie. 

Z góry dziękuje ;3

Real Madryt

Real Madryt Club de Futbol - hiszpański klub sportowy istniejący od roku 1902. Słynie głównie z sukcesów istniejącej od chwili założenia drużyny piłkarskiej, która 32 razy zdobyła Mistrzostwo Hiszpanii, 9 razy Puchar Europy / Ligę Mistrzów, a także wiele innych trofeów, w tym przyznany w 2000r. przez FIFA tytuł najlepszego klubu w XX wieku.

          Przydomek : Los Merenguses, Los Blancos, Los Galacticos, Los Vikingos. W Polsce Królewscy
                             oraz Galaktyczni.
          Barwy : Białe
          Data założenia : 6 marca 1902r. jako Madrid Club de Futbol
          Liga : Primera Division
          Debiut w najwyższej lidze : 10 lutego 1929
          Stadion : Santiago Bernabeu , Madryt
          Prezes : Florentino Perez
          Trener : Jose Mourinho
          Asystent trenera : Aitor Karanka
          Stroje :

Strój domowy

Strój wyjazdowy




HYMN REALU MADRYT

Wersja Hiszpańska

¡Hala Madrid! ¡Hala Madrid!
Campo de estrellas
donde crecí.
¡Hala Madrid!
Juegas en verso,
que sepa el Universo
cómo juega el Madrid.
Sale el Madrid a luchar,
sale el Madrid a ganar.
¡Hala Madrid! ¡Hala Madrid!

Wersja Polska 

Naprzód Madrycie! Naprzód Madrycie!
Boisko gwiazd,
gdzie dorastałem.
Naprzód Madrycie!
Ty grasz bajecznie
i niech wszechświat wie,
jak gra Madryt.
Madryt wyrusza, by walczyć,
Madryt wyrusza, by wygrywać.
Naprzód Madrycie! Naprzód Madrycie!

SKŁAD
Bramkarz
1. Iker Casillas
13.Antonio Adan
25.Diego Lopez
35.Jesuse Fernandez
Obrońca
2. Raphael Varane
3. Pepe
4. Sergio Ramos
5. Fabio Contrao
11.Ricardo Carvalho
12.Marcelo
17.Arvao Arbeloa
18.Raul Albiol
27.Nacho
Pomocnik
6. Sami Khedira
8. Kaka
10.Mesut Ozil
14.Xabi Alonso
15.Michael Essien
19.Luka Modric
21.Jose Callejon
22.Angel Di Maria
Napastnik
7. Cristiano Ronaldo
9. Karim Benzema
20.Gonzalo Higuain
29.Alvaro Morata


sobota, 6 kwietnia 2013

Motocykle ; motocross

Motocross (oznaczany także skrótami MotoX, MX, cross i kross) - forma wyścigów motocyklowych rozgrywana na specjalnych toraz do tego przystosowanych. Tory motocrossowe usypane są zazwyczaj z piasku, gliny lub ziemi. W wyścigach tego typu startuje przeważnie 40 uczestników. Długość wyścigu zależy od rangi zawodów. Wyścig w mistrzostwach świata trwa 30 minut + 2 okrążenia. Zawodnicy ścigają się na motocyklach o pojemnościach od 50cm3 do 525cm3

Firmy produkujące motocykle motocross i enduro to : 

  1. Honda (Japonia)
  2. Kawasaki (Japonia)
  3. KTM (Austria)
  4. Suzuki (Japonia)
  5. Yamaha (Japonia)
  6. Aprilia (Włochy)
  7. BMW Motorrad (Niemcy)
  8. CCM (Ukraina)
  9. Cobra (USA)
  10. Derbi (Hiszpania)
  11. Gas Gas (Hiszpania)
  12. Husaberg (Szwecja)
  13. Husqvarna (Szwecja)
  14. Maico (Niemcy)
  15. Mojo Motorcycles (Australia)
  16. Polini (Włochy)
  17. Pitster Pro (United States)
  18. TM Racing (Włochy)
  19. Vertemati (Włochy)
  20. VOR (Włochy)
  21. Baja (Japonia)
  22. Bennelli (Włochy)


Zawody motocrossowe

Motocyke ; cross - enduro


No to może na pierwszy post dam coś związane z motocyklami.

Enduro - jest to rodzaj sportu motorowego polegający na pokonaniu trasy o nawierzchniach asfaltowych oraz terenowych. W rajdach enduro mogą się ścigać motocykle o pojemnościach od 50 cm3 <cm sześciennych> do pow. 500 cm3. Podzielone są na poszczególne klasy : 

  • E1 - motocykle 125 cm3 2 takt* lub 250 cm3 4 takt*
  • E2 - motocykle 250 cm3 2 takt lub 450 cm3 4 takt
  • E3 - motocykle pow. 300 cm3 2 takt lub 450 cm3 4 takt

Motocykle enduro różnią się od motocykli motocrossowych ponieważ są wyposażone w homologację*. Muszą odpowiadać normom z kodeksu drogowego tzn, posiadac oświetlenie, homologowane opony, nie przekraczać norm hałasu i emisji spalin. 

  • 2 takt <silnik dwusuwowy> - jest to silnik spalinowy, w którym suw pracy następuje co drugi suw tłoka, a więc za każdym ruchem wału korbowego.
  • 4 takt <silnik czterosuwowy> - silnik spalinowy o spalaniu wewnętrznym wykorzystywany w samochodach, ciężarówkach, motocyklach oraz wielu innych maszynach.
  • Homologacja- pozwolenie na użytkowanie urządzenia na terenie kraju wydającego pozwolenie, przyznawane przez uprawnioną instytucję.


Za jakieś 3-4 godziny dodam następny post związany z motocyklami . Mam nadzieję, że się podoba jak narazie.

Na początek


Cześć.
 Niby w opisie jest już wszystko zawarte ale coś jeszcze więcej tutaj dopiszę. A więc będę tutaj opisywała różne rzeczy tj; pewne sytuacje; to co dla dziewczyn jest inne tzn. coś takiego jak motocykle czy sporty takie jak żużel, piłka nożna; porady modowe; muzyka; różne wydarzenia w Polsce i na świecie. Mam nadzieję że każdego coś tutaj zainteresuje.