Trochę mnie tutaj nie było ....
Zapomniałam troszkę o tym blogu ale teraz postaram się pisać przynajmniej co tydzień, ponieważ szkoła.
Na szczęście nie zawitałam w sierpniu na poprawce z geografii i mam nadzieje że dobrze spędziliście te wakacje.
Taaak... Mam tempo XDD
Ale cóż.
Jeszcze 10 dni i święta *o* . Cieszymy się prawda ? ^^
A wiecie że w każdym kraju są inaczej święta obchodzone?
W Polsce - wiadomo. Choinka, Wigilia, pierwsza gwiazdka, prezenty, pasterka, pierwsze święto, drugie święto .
We Włoszech na przykład - rodziny zbierają się w restauracjach i tam wspólnie jadają kolację, i zamiast choinka mają tam szopkę *u*.
W Stanach Zjednoczonych - przygotowania do świąt zaczynają się dzień po dniu Dziękczynienia . Wtedy wszyscy idą do sklepów kupić prezenty za niższe ceny.
W Niemczech - domy są ustrojone już miesiąc wcześniej. Dla Niemców jest to najważniejsze święto rodzinne w roku. W Niemczech święta nie zaczynają się 24 grudnia jak w Polsce. Zaczynają się dopiero 25. 24 grudnia jest to jeszcze dzień ostatnich przygotowań. Nie ma w niemieckich kościołach tradycyjnej pasterki.
Wszędzie Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i dla rodziny. Spędźcie go w rodzinnym gronie.
Życzenia to ja złoże jak już nadejdzie ten piękny dzień. Teraz to była przedmowa XD
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz