Translate

sobota, 14 grudnia 2013

Wow

Trochę mnie tutaj nie było .... 
Zapomniałam troszkę o tym blogu ale teraz postaram się pisać przynajmniej co tydzień, ponieważ szkoła. 
Na szczęście nie zawitałam w sierpniu na poprawce z geografii i mam nadzieje że dobrze spędziliście te wakacje. 
Taaak... Mam tempo XDD
Ale cóż.
Jeszcze 10 dni i święta *o* . Cieszymy się prawda ? ^^ 
A wiecie że w każdym kraju są inaczej święta obchodzone? 

W Polsce - wiadomo. Choinka, Wigilia, pierwsza gwiazdka, prezenty, pasterka, pierwsze święto, drugie święto .

We Włoszech na przykład - rodziny zbierają się w restauracjach i tam wspólnie jadają kolację, i zamiast choinka mają tam szopkę *u*. 

W Stanach Zjednoczonych - przygotowania do świąt zaczynają się dzień po dniu Dziękczynienia . Wtedy wszyscy idą do sklepów kupić prezenty za niższe ceny. 

W Niemczech - domy są ustrojone już miesiąc wcześniej. Dla Niemców jest to najważniejsze święto rodzinne w roku. W Niemczech święta nie zaczynają się 24 grudnia jak w Polsce. Zaczynają się dopiero 25. 24 grudnia jest to jeszcze dzień ostatnich przygotowań. Nie ma w niemieckich kościołach tradycyjnej pasterki.

Wszędzie Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i dla rodziny. Spędźcie go w rodzinnym gronie. 
Życzenia to ja złoże jak już nadejdzie ten piękny dzień. Teraz to była przedmowa XD 

Brak komentarzy: