No to może na pierwszy post dam coś związane z motocyklami.
Enduro - jest to rodzaj sportu motorowego polegający na pokonaniu trasy o nawierzchniach asfaltowych oraz terenowych. W rajdach enduro mogą się ścigać motocykle o pojemnościach od 50 cm3 <cm sześciennych> do pow. 500 cm3. Podzielone są na poszczególne klasy :
- E1 - motocykle 125 cm3 2 takt* lub 250 cm3 4 takt*
- E2 - motocykle 250 cm3 2 takt lub 450 cm3 4 takt
- E3 - motocykle pow. 300 cm3 2 takt lub 450 cm3 4 takt
Motocykle enduro różnią się od motocykli motocrossowych ponieważ są wyposażone w homologację*. Muszą odpowiadać normom z kodeksu drogowego tzn, posiadac oświetlenie, homologowane opony, nie przekraczać norm hałasu i emisji spalin.
- 2 takt <silnik dwusuwowy> - jest to silnik spalinowy, w którym suw pracy następuje co drugi suw tłoka, a więc za każdym ruchem wału korbowego.
- 4 takt <silnik czterosuwowy> - silnik spalinowy o spalaniu wewnętrznym wykorzystywany w samochodach, ciężarówkach, motocyklach oraz wielu innych maszynach.
- Homologacja- pozwolenie na użytkowanie urządzenia na terenie kraju wydającego pozwolenie, przyznawane przez uprawnioną instytucję.
Za jakieś 3-4 godziny dodam następny post związany z motocyklami . Mam nadzieję, że się podoba jak narazie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz